APEKS MARINE EQUIPMENT Ltd.

Potápěčské centrum Seamaster

Masarykova 269/90, 415 01 Teplice

Tel: +420417533200, Mobil: +420777964186, Fax: +420417539339

E-mail: seamaster@seamaster.cz, Web: www.seamaster.cz, www.apeks.cz

Novinky

XL4+

XL4+

Lehký, kompaktní, do studené vody.

Trika APEKS

Trika Apeks

Nová, originální trika APEKS LOGO a APEKS DIVE TEAM.

Prodejci

Servis

Dýchací přístroj vyžaduje pravidelný servis. Ten provádějí autorizovaní servisní technici Apeks - vyškolení profesionálové, kteří používají originální nástroje a díly, výrobcem doporučené čistící a mazací prostředky a dodržují správné servisní postupy.

Seznam autorizovaných servisních techniků Apeks.

Celoživotní záruka

Celoživotní záruku na regulátory Apeks aktivujete on-line registrací provedenou do 30 dní od zakoupení regulátoru.

1. stupeň FSR

Po otevření ventilu zásobníku proudí dýchací směs do středotlakého prostoru prvního stupně (červené šipky) a ke středotlakým výstupům. Když přetlak ve středotlakém prostoru dosáhne nastavené hodnoty (9 - 10 bar), stlačí přes hlavní membránu řídící pružinu a malá pružina přitlačí kuželku na sedlo. Ventil je v tu chvíli ve vyváženém stavu, dýchací směs vyvíjí potřebný tlak na hlavní membránu, tím udržuje velkou pružinu stlačenou a kuželku usazenou na sedlo, takže do prvního stupně nemůže proniknout další dýchací směs ze zásobníku.

Při nádechu poklesne tlak plynu působící na hlavní membránu a řídící pružinu, ta odtlačí kuželku ze sedla a dýchací směs proudí z prostoru s vysokým tlakem do prostoru pod hlavní membránou tak dlouho, dokud nedosáhne potřebné hodnoty přetlaku - dokud potápěč pokračuje v nádechu - poté se první stupeň vrací do vyváženého stavu.

Proti zamrznutí a kontaminaci je první stupeň FSR chráněn vnější membránou a suchou komorou pod ní. Hydrostatický tlak je na hlavní membránu přenášen přes vnější membránu a převodník tlaku. Tím je zajištěno, že nastavený středotlak (9 - 10 bar) je vždy přetlakem vůči tlaku okolí.

FSR
FSR
 
Apeks CZ Facebook

Copyright © 2019 SEAMASTER s.r.o., Všechna práva vyhrazena.

SEAMASTER s.r.o. - výhradní zastoupení Apeks pro ČR, Masarykova 269/90, 415 01 Teplice.

www.seamaster.cz, seamaster@seamaster.cz